בפסטיבל צמי”ד בירושלים כבר הייתם?

הפסטיבל, שמתחיל היום ויימשך עד יום חמישי, נותן במה לאמנים וליוצרים עם צרכים מיוחדים. וגם מזג האוויר מעולה

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מערכת שווים

פסטיבל צמי”ד (צרכים מיוחדים) בירושלים יוצא היום לדרך בפעם ה-11.

הפסטיבל, שמתקיים מ-4 ביוני עד 11 ביוני ברחבי העיר, נותן במה לאמנים וליוצרים עם צרכים מיוחדים, וכולל מופעי תיאטרון, להקות, תזמורות וחבורות זמר. “מדובר בחגיגה איכותית ומקצועית שמוכיחה לכולם כי גם המיוחד יכול, ובגדול”, כותבים המארגנים באתר של עיריית ירושלים, שעומדת מאחורי הפסטיבל.

רקדנים על כיסאות גלגלים ורקדנים עומדים.”מחול על גלגלים”. צילום יח”צ

אירוע הפתיחה הרשמי ייערך ביום שני, 5 ביוני, בשעה 19:00 בבנייני האומה. במסגרת האירוע יתופפו אמנים עם מוגבלויות שונות יחד עם להקת טררם, וכן ישירו עם הזמר קובי אפללו. המופע נערך לכבוד 50 שנה לאיחוד ירושלים.

במקביל לאירוע הפתיחה, ייערך ביום שני בשעה 19:00 במדרחוב בן יהודה מופע מוזיקלי של הרכב בשם “החוש השישי”. מדובר בקבוצה של נגנים וזמרים עיוורים שמעלים יחדיו מופע ייחודי ומרגש.

עוד באותה שעה יוקרן בסינמטק ירושלים הסרט “אח שלי גיבור”. הסרט מספר את סיפורם של 11 צעירים עם תסמונת דאון שיצאו עם אחיהם לטיול של “אחרי צבא” בצפון הודו, שכלל טיפוס אתגרי בהרי ההימלאיה.

מי שהגה את הרעיון הוא אנוש קסל, שיצא לטיול מקדים עם אחיו והתלהב מהרעיון. קסל פנה אל הנהלת עתי”ד, העמותה הישראלית לתסמונת דאון, ויחדיו הם הכינו את המסע. אחרי הקרנת הסרט יתקיים פאנל בנושא.

ביום שלישי, 6 ביוני, יתקיים בכיכר ספרא, בין השעות 9:00 ל-14:00, יריד ססגוני של אמנים עם מוגבלויות, המייצרים דברי אמנות מקרמיקה, חפצי נוי וכלי בית ייחודיים. בין הדוכנים השונים יתקיימו מופעי רחוב.

ביום חמישי, 8 ביוני, בשעה 20:00 במרכז תרבות עמים גינות העיר, ייערך מופע של קבוצת “מחול על גלגלים”. הקבוצה כוללת רקדנים על כיסאות גלגלים וכן רקדנים עומדים.

אירוע הסיום של הפסטיבל יתקיים גם הוא ביום חמישי, בשעה 19:00, במדרחוב בן יהודה. בין השאר יופיע הרכב “החוש השישי”, שכאמור משתתפים בו נגנים וזמרים עיוורים.

המחלקה לאוכלוסיית צמי”ד (צרכים מיוחדים) הוקמה בירושלים לפני כ-20 שנה, ולאורך השנים פיתחה תורה מקצועית ברוח חוק השוויון לאנשים עם מוגבלויות. חזון המחלקה הוא לתת אפשרות לכל אדם עם מוגבלות להשתלב וליהנות מפעילות תרבות ופנאי, תוך שילוב מירבי בחברה. בחוברת הפסטיבל נכתב כך: “השם פסטיבל צמי”ד רחוב מבטא את נוכחותם של אנשים עם מוגבלות בזירה הציבורית, ככאלה שלא צריך להסתירם באולמות ושהם חלק מהמרקם החברתי הכללי”.

לרשימה המלאה של מופעי הפסטיבל – היכנסו לעמוד הייעודי באתר עיריית ירושלים.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

עשו לנו לייק
סרטונים
גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים