בישראל חיים כ-1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות. אתר "שווים" נוסד כדי לתת להם קול.

"שווים" נולד ב-2017, מתוך רצון לקדם את קהילת האנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, להעלות את הנושאים הקרובים ללבם על סדר היום ולהוות עבורם בית עיתונאי אמיתי. "שווים" אינו מתבונן על הקהילה מתוך תחושה של קורבנות ומסכנות, אלא להפך – מנסה להעצים אותה באמצעות המנוף רב-העוצמה שנקרא תקשורת.

באתר תוכלו למצוא סיפורים חדשותיים הנוגעים לקהילה, מדריכים, ראיונות, מאמרים, סיפורים מעוררי השראה וגם לא מעט ספורט, טכנולוגיה, תרבות, תיירות וצרכנות. ואולי החשוב מכל – האתר נועד בראש ובראשונה להילחם באפליה נגד אנשים עם מוגבלות בישראל ולדרוש ממקבלי ההחלטות לתקן את הדרוש תיקון, ויש לא מעט.

אתר "שווים" פועל תחת כללי עיתונות מקצועית והוגנת, ומחויב לבצע עבודה איכותית, רצינית ואחראית, הכפופה לכללי האתיקה העיתונאית.

מאחורי האתר עומדים העיתונאי עידן מוטולה, המשמש כעורך הראשי של "שווים", ו"עדיף", מועדון צרכנות לאנשים עם מוגבלות.

עידן מוטולה הוא בעל ניסיון של 18 שנה בעולם העיתונות, ושימש בין היתר כרכז הכתבים של "ידיעות אחרונות" וכעורך המוסף הכלכלי "ממון". למוטולה קשר משלו לקהילת האנשים עם מוגבלות – בנו הבכור הוא אוטיסט.

מועדון "עדיף" הוא עסק חברתי הפועל לרתום את כוחה הצרכני של קהילת האנשים עם מוגבלות כדי לייצר לחבריה הטבות והנחות. ב"עדיף" מתחייבים להשיב מחצית מהרווחים לקהילה, באמצעות עמותות-שותפות הפועלות בתחום.

וכמה מלים אחרונות לכם, קוראי אתר "שווים": עזרו לנו לעשות עבודה טובה יותר. ספרו לנו על העולם שלכם, על ההישגים, על המצוקות ועל התקוות לעתיד. שתפו את הכתבות שלנו ברשתות החברתיות, ועזרו לנו להשיג הד ציבורי רחב ככל האפשר. ביחד, נהפוך את ישראל למקום טוב יותר לכולנו.

עידן מוטולה הוא בעל ניסיון של 18 שנה בעולם העיתונות, ושימש בין היתר כרכז הכתבים של "ידיעות אחרונות" וכעורך המוסף הכלכלי "ממון". למוטולה קשר משלו לקהילת האנשים עם מוגבלות – בנו הבכור הוא אוטיסט
תמונה עידן מוטולה
עידן מוטולה
עורך ראשי